توضیحات کوتاه در مورد سرامیک های پرسلان فول بادی،یونی کالر و مونو کالر

توضیحات کوتاه در مورد سرامیک های پرسلان فول بادی،یونی کالر و مونو کالر

سرامیک های پرسلان فول بادی  میـلاس سـرامیک

فول بادی به سرامیک هایی گفته می شود که رنگ بدنه سرامیک (بافت سرامیک) و سطح روی آن به طور کامل با هم همخوانی دارند(یکدست  و تک لایه می باشند) .این نوع سرامیک از استحکام بالایی برخوردار بوده و دوام آن بیشتر از سرامیک های لعابدار  و ضد خش می باشدو مقاومت بالاتری در برابر سایش دارد و در آب و هوای سرد زیر صفر مورد استفاده قرار میگرد.

سرامیک های فول بادی لعاب ندارند و از خاک پرسلان و فلدسپات درجه یک با خلوص بالا  و رنگ با مقاومت بالا در برابر درجه پخت زیاد ،تحت فشار پرس قوی و حرارت بالا تولید می گردد . این نوع سرامیک بصورت مات و پولیش که برروی آن مواد نانو زده شده است تولید و جهت کف ساختمانهای پرتردد ، سطح دیوارها به دلیل تک لایه بودن در مناطق سردسیر و مرطوب مورد استفاده قرارمی گیرد و در نماهای خشک هم مصرف بالایی دارد.درسرامیک های فول بادی تنوع رنگ زیاد وجود ندارد  چونکه رنگ باید با کل خاک مخلوط گردد و سپس پرس شود.نوع نانو پولیش سرامیک های فول بادی تولید شده این شرکت لغزنده نمی باشد. همانند کد MCFP 1000

سرامیک های پرسلان یونی کالر میـلاس سـرامیک

یونی کالر به سرامیک هایی گفته می شود که رنگ در تمام سطح روی  سرامیک بصورت یکدست باشد و سرامیک فاقد هر گونه طرحی بوده و ساده است. با توجه به اینکه  بین بدنه و لعاب سطح روی سرامیک  هیچگونه همخوانی رنگ وجود ندارد به این معنی می باشد که رنگ لعاب با رنگ بدنه سرامیک کاملا متفاوت بوده و فرق دارند. همانند کدهای MCU 100 ، MCU 200، MCU 300، MCU 400 ، MCU 500، که در حال تولید  به رنگهای فیروزه ای ، سبز ، پرتقالی و ….. می باشد.

سرامیک های مونو کالر :

به سرامیک هایی گفته می شود که بین رنگ بدنه و رنگ سطح روی سرامیک هم خوانی وجود دارد. به این صورت که اگر سطح روی سرامیک آبی باشد در بدنه سرامیک نیز درصد  کمی از رنگ آبی با خاک بدنه سرامیک مخلوط شده  و سرامیک مورد نظر تولید می گردد و نسبت به سرامیک های فول بادی ارزان تر می باشد و لیکن از لحاظ کیفیت سرامیک های فول بادی از استاندارد بیشتری برخوردار می باشد  و جهت صرفه جویی در رنگ این نوع سرامیک تولید میگردد. این نوع سرامیک ها به زودی در این شرکت تولید خواهد شد.